Pommes frites rett kutt m/skall 5x1,8 kilo Findus
Det å spise poteter med skall på har på utestedene blitt stadig mer populært. Skallet er med på å løfte frem den rustikke og naturlige karakteristikken til poteten. Skallpotetene er også med på å gi matrettene litt ekstra Amerikansk country-style. De er forfritert i rapsolje og passer bl.a. til tapasbuffeten.
Varenummer: 962339 | EPD-nummer: | GTIN: 97059369623395
Varenummer: 962339
EPD-nummer:
GTIN: 97059369623395
PRODUSENT: Wulff & Co AS
VAREMERKE: Wulff & Co
1761 produkter i databasen
Ingredienser
potet, rapsolje og druesukker
Allergener
|
|
|
|
|---|---|---|
| Gluten |
|
|
| Skalldyr |
|
|
| Egg |
|
|
| Fisk |
|
|
| Peanøtter |
|
|
| Soya |
|
|
| Melk |
|
|
| Nøtter |
|
|
| Selleri |
|
|
| Sennep |
|
|
| Sesamfrø |
|
|
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
|
| Lupin |
|
|
| Bløtdyr |
|
| Allergen | ||
|---|---|---|
| Gluten |
|
Nei |
| Skalldyr |
|
Nei |
| Egg |
|
Nei |
| Fisk |
|
Nei |
| Peanøtter |
|
Nei |
| Soya |
|
Nei |
| Melk |
|
Nei |
| Nøtter |
|
Nei |
| Selleri |
|
Nei |
| Sennep |
|
Nei |
| Sesamfrø |
|
Nei |
| Svoveldioksid eller sulfitter |
|
Nei |
| Lupin |
|
Nei |
| Bløtdyr |
|
Nei |
Merk at all allergeninformasjon må brukes med varsomhet og kun forstås som veiledende.
Den som tilbereder/serverer mat til en allergiker må alltid lese varens/pakningens ingrediensliste nøye.
Matinfo er ikke ansvarlig for eventuelle feil eller mangler i den oppgitte informasjonen.
Næringsinnhold
Pr. 100 gram.
| Energi | 675 kJ/ 161 kcal |
| Fett | 4,20 g |
| hvorav | |
| - Mettede fettsyrer | 0,30 g |
| Karbohydrat | 27,00 g |
| hvorav | |
| - Sukkerarter | 0,30 g |
| Protein | 2,30 g |
| Salt | 0,14 g |
| * av daglig referanse inntak | |
Produktinformasjon
| Opprinnelsesland | Norge |
| Opphavsland | Norge |
| Varegruppe | |
| Varenummer | 962339 |
| EPD-nummer | |
| GTIN | 97059369623395 |
| GTIN2 | 07310500076553 |
| GTIN3 | |
| Opprettet dato | 27.06.2024 |
| Oppdatert dato | 09.12.2025 |
Oppbevaring
| Temperatur, min | Ikke oppgitt |
| Temperatur, max. | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, total | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet, min. antall dager fra levering til sluttbruker/kjøkken | Ikke oppgitt |
| Lagringsgrad | |
| Holdbarhet etter åpning (kjøl og frysevarer) | Ikke oppgitt |
| Holdbarhet etter tining (fryste varer) | Ikke oppgitt |

















